Liansharj

تابلو اعلانات بستن این دسته بندی

:: طراحی محوطه و فضای سبز با نرم افزار Deluxe :: برای مشاهده آموزش اینجا کلیک کنید.

:: آموزش اتوکد ۲۰۱۲ مقدماتی - سطح دو :: برای مشاهده آموزش اینجا کلیک کنید.

:: طرح تقویت واژگان انگلیسی یا 504 واژه ضروری :: برای شرکت در طرح تقویت واژگان انگلیسی با استفاده از 504 واژه ضروری اینجا کلیک کنید.

:: آموزشگاه CEH :: آموزش و پیشرفت گروهی مدرک CEH (هک قانونمند) . برای شرکت در این طرح اینجا کلیک کنید.

:: Steganography Challenges (Number 8) :: برای شرکت در مسابقه استگانوگرافی اینجا کلیک کنید.

پیپرز
تبلیغات شما در این مکان

صفحه 4 از 6 نخستنخست ... 23456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 31 به 40 از 57

موضوع: فلسفه ی طب مدرن چیست؟

*لیلا* آواتار ها

رشته کارشناسی
    دیگر
    پوینت
    229
    ارسال تشكر
    239
    تشكر شده 516 بار در 141 پست
    انفعال از سرمایه و سیاست :
    براساس یک بررسی مفصل که به وسیله ی کمیته ی فرعی سنای آمریکا در سال 1962 انتشار یافت ،مشخص شد از 4000دارویی که متجاوز از 24 سال قبل به صورتی قانونی وارد بازار دارویی کشور شده اند ،تقریبا نیمی ارزش علمی تایید شده ندارند و از آن زمان تا کنون ،تغییری در این وضع پیدا نشده است .جالبتر این است که بسیاری از این فرآورده ها ی بی اثر که به وسیله ی شرکت های بزرگ ساخته شده اند ،به راستی خطرناکند و باعث بیماری شده اند.

یکی از علت هایی که مانع حذف طب جدید است ،عجین شدن آن با تجارت است .تراست های دارو از پی پرکردن کیسه خود وتهی کردن جیب مردم ،برای هریک از علائم گوناگون بیماری ها،دارویی جداگانه ساخته اند وعامه ی پزشکان وتوده ی مردم را به درمان های علامتی عادت داده اند و این به طور قطع و یقین یک از گناهان بزرگ و نابخشودنی ومستحق اشد مجازات کیفری است .
    اهل سوال کردن باش تا خداوند تورا به درک واقعیات برساند.

در مورد هر پدیده :مفهوم ،احساس ،رفتار،شیئ فیزیکی یاماورائی بپرسیم :

1- آیا هست ؟................(سوال از هستی و نیستی موضوع )

2-چیست؟...................(سوال از ماهیت )

3-چراهست ؟..............(چه چیزی ایجادش کرده ؟از چه چیزی ؟چه شکلی ؟چه هدفی؟)

4- چگونه هست؟........(اندازه ،ظاهر،اجزاء،روابط درونی و بیرونی،زمان ،مکان...)

2. 3 كاربر زير به خاطر اين پست سودمند از *لیلا* عزيز تشكر كرده اند:

3. # ADS

*لیلا* آواتار ها

رشته کارشناسی
    دیگر
    پوینت
    229
    ارسال تشكر
    239
    نقل قول نوشته اصلی توسط Zahra نمایش پست ها
    ا این وجود چی میخورید ؟

من خیلی بد غذام. واسه همینه مجبورم خیلی مواقع برای فرار از گشنگی مواد غذایی مث سوسیس و کالباس و مشابه اونا بخورم !
    به جای چای :آب بیشتر می خورم یا پونه ،آویشن ،عناب دم می کنیم .
    غذاهای معمولی می خوریم فقط روغن و نمک اصلاح شدن .رب و سرخ کردن را هم حذف کردیم .

سوسیس کالباس سرطانزاست .نخورید لطفا چیزهای خوب جایگزینش کنید.من میوه دوست دارم مثلا نون وانگورمی خورم شام یا صبحونه .
    ویرایش توسط *لیلا* : 10-04-2013 در ساعت 03:07 AM

5. 3 كاربر زير به خاطر اين پست سودمند از *لیلا* عزيز تشكر كرده اند:

یک تکنولوژیست جراحی تازه کار

javad آواتار ها

رشته کارشناسی
    اتاق عمل
    رشته کارشناسی ارشد
    دور خیز برای کارشناسی ارشد تکنولوژی جراحی
    پوینت
    8,563
    نوشته های وبلاگ
    27
    ارسال تشكر
    12,150
    تشكر شده 13,800 بار در 4,673 پست
    منم با پیوند طب سنتی و مدرن موافقم . اما اگه بخوایم جدا بررسی کنیم به قول شما و لیلا جان فواید و مضرات خاص خودشونو دارن ! این دو طب باید مکمل هم باشن
    جالب

مکمل
    نکته جالب

این کلمه رو نمی خواستم رو کنم،
    طب مکمل

مد تها پیش طب سنتی ، پیشرفت کرد و کم کم به سمت تحول کامل رسید و طب نوین رو تشکیل داد

ولی بضی ها هنوزز رو طب سنتی مونده بودن پس به همین دلیل ، دو گانگی مدرنیته و سنت تقویت شد

ولی کم کم طب سنتی خیلی عقب افتاد ، نه به خاطر اشتباهات ، بلکه به خاطر نداشتن تکنولوژی و مراکز علمی تقویت کننده بود

در چند سال پیش به علت برخی از موارد مثل نیاز به دارو های گیاهی، سازمان دهی دارو ها و علوم تحقیقاتی در زمینه طب سنتی و آموزش پزشکان در زمینه سنتی رشته ای در جهان ابدا شد به نام طب مکمل ، طب سنتی با بهره برداری از تکنولوژی های تشخیصی طب نوین، آینده این شاخه بو صور واضح روشن خواهد بود
    امروز در دارو خانه داروهای گیاهی با مشخصات کامل در بسته بندی و دوز معین همرا با اموزش نحوه استفاده، تحت استاندارد وزارت بهداشت به صورت ثبت در داروهای ژنریک پیدا میشه، وحتی برخی از این داروها صادراتی در بیرون کشور استفاده میشن

من خودم با دارو های ضد سرفه عادی (دیفن هیدرامین) و اکسپکتورانت نمیتونم درمون بشم، به همین دلیل اولین کار از داروخانه یه شیشه شربت آویشن میگیرم(اوشه خومون ) ، به علت تغلیظ و مواد افزودنی خاصیت بهتری از جوشونده عادی هم داره

این نکته هم اظافه کنم رشته ای به این موضوعیت وجود داره ولی در سطح
    دكتري تخصصي (Ph.D)رشته طب سنتي ايراني

[تنها کاربران قادر به مشاهده لینک ها هستند]
    LTMA32A

7. 3 كاربر زير به خاطر اين پست سودمند از javad عزيز تشكر كرده اند:

*لیلا* آواتار ها

رشته کارشناسی
    دیگر
    پوینت
    229
    ارسال تشكر
    239
    اگر قرار بود فقط دارو درمان همه ی دردها باشد پس چرا این همه بیمار در بیمارستان های دنیا بستری می باشند؟

چند درصد از این بیمارها بهبود می یابند؟

چند درصد براثر عوارض داروها جان خود را از دست می دهند ؟

از چه زمانی داروهای شیمیایی رواج پیدا کرد؟

چه کسانی بانی این امر بودند ؟

آیا تاکنون داروهای شیمیایی توانسته است توقعات مردم جهان را برآورده کند یا خیر؟

مهم تر اینکه روز به روز برتعداد بیماران افزوده شده است وعلم پزشکی در این امر احساس عجزوناتوانی می کند .

آیا تا به حال فکر کرده اید که چرا علم پزشکی نوین وامروزی که هزینه های هنگفتی را به خود اختصاص داده در درمان برخی بیماری ها دچار عجز و ناتوانی شده است ؟

دلیل آشکار آن این که به قول پزشکان عزیز طب حاشیه ای مانند آیورودا ،طب چینی ،هومیو پاتی ،طب اسلامی ،گیاه درمانی ،انرژی درمانی و خلاصه طب قرآنی به وجود آمده است .

علت وجود این همه طب ،غیر از این است که طب نوین امروزی دیگر جوابگوی خیلی از بیماری ها از جمله یک بیماری ساده ای به نام میگرن نیست !

مهم تر این که امروزه شاهد بیماری هایی هستیم که علم پزشکی نوین این امراض را به نام بیماری های اتو ایمیون می نامد وراه چاره ای هم برای آن نمی شناسد وتنها تجویزی که دارد ،داروی هورمونی است به نام کورتون که از مشتقات کورتیکو ستیروئید هاست .

تجویز این دارو عملا اختلالات غده ی فوق کلیه را موجب نخواهد شد؟

آیا اختلال در غدد درون ریز انسان خود بیماری نیست ؟

آیا ید تراپی غده ی تیروئید که سمی شده ،یک عمل علمی و منطقی است ؟

آیا نابود کردن این غده از نظر علم پزشکی روز علمی است ؟
    آیا امروزه در مورد اینکه چرا این غده سمی سمی شده است ،تفکر وتحقیق کرده است ؟عملا در این علم مشاهده می شود که اکثر مواقع مبارزه با معلول است نه با علت ها !

9. كاربر زير به خاطر اين پست سودمند از *لیلا* عزيز تشكر كرده است:

*لیلا* آواتار ها

رشته کارشناسی
    دیگر
    پوینت
    229
    ارسال تشكر
    239
    کسی که روش دارو درمانی را بنیان گذاشت ،شخصی بود به نام پاراسلس .

درمان هایی که پاراسلس به وسیله ی مواد شیمیایی در بیماران به کار می برد نه تنها نتیجه سودمند نداشت بلکه خطرات و تلفاتی هم در برداشت یکی از بیماران او به علت صدماتی که از این راه پیدا کرد شکایت نزد قاضی برد و قاضی به نفع او رای داد و پاراسلس را محکوم کرد .پاراسلس شهر بال را ترک کرد وبه اشتوتگارت رفت و در آنجا همنظیر همین گرفتاری برای او پیش آمد و چون ممکن بود او را به زندان افکنند فرار را بر قرار ترجیح داد و از آن پس او با آوارگی و در به دری و بدبختی همراه شد و در هیچ شهری بیشتر از یک سال باقی نماند.

با این حال قیام پاراسلس به عنوان مخالفت با مکتب پزشکی ابن سینا اثری عمیق بر اذهان بجای گذاشت و عده زیادی از پزشکان در اروپا در کشورهای مختلف روش او را دنبال کردند .و به این ترتیب مکتب طبی ابن سینا که با جهان طبیعت سروکار داشت واز عوامل طبیعی برای درمان بیماری ها استفاده می کرد رفته رفته در اروپا از میان رفت و طب شیمیایی و فرآورده های ساخت آزمایشگاه های شیمی جانشین آن شد.

در حقیقت این شخص مغرض (پاراسلس )کاری با علم طب کرد که هیچ وقت مردم نتوانند از سلامتی لازم برخوردار شوند ،زیرا متاسفانه این فرهنگ غلط درجامعه رواج پیدا کرد که دارو درمان همه ی دردهاست !

11. كاربر زير به خاطر اين پست سودمند از *لیلا* عزيز تشكر كرده است:

*لیلا* آواتار ها

رشته کارشناسی
    دیگر
    پوینت
    229
    ارسال تشكر
    239
    دکتر ناصر گیتی ،استاد دارو شناسی دانشکده پزشکی دانشگاه تهران :تقریبا تمامی داروها حتی در مواردی که به جا ومقدار مناسب باشند یک یا چند عارضه ی زیان بخش ایجاد می کنند.

هر قدر دارویی اثر درمانی اش قوی تر باشد عوارض آن شدیدتر وبیشتر است .

در واقع داروها عموما تیغ دو لبه اند یک لبه ی آن متوجه عامل و علایم بیماری است و لبه ی دیگر آن روی بافت های سالم اثر می گذارد .

13. كاربر زير به خاطر اين پست سودمند از *لیلا* عزيز تشكر كرده است:

*لیلا* آواتار ها

رشته کارشناسی
    دیگر
    پوینت
    229
    ارسال تشكر
    239
    دکتر ابوتراب نفیسی استاد دانشگاه پزشکی دانشگاه اصفهان :
    تقریبا با پیدایش هر داروی جدید ،بیماری تازه ای در بین افراد بشر به ظهور رسیده که پیش از استعمال آن دارو موجود نبوده است ،غرض از این تذکر آن دسته از داروهایی است که به جا و به موقع و با تشخیص روشن ومشخص و با مقدار مجازاستعمال شده باشنددرغیر این صورت خطرات وعوارضی که از استعمال نا به جا ومقادیر غیر مجاز دارو تولید می شود ،اساسا قابل بحث نیست .به عبارت دیگر بحث درسر پیدایش بیماری ها و عوارضی است که اگر دارو استعمال نشده بود تولید نمی شد.
    تنوع و تعداد بیماری هایی که از دارو به وجود می آیند از سال ها پیش تا کنون در تمام اجتماعات بشری مرتبا رو به افزایش است وبدون کوچکترین شک .باید آنر ا Maladie Pharmacogeniquesنامید یعنی بیماری هایی که از داروها به وجود می آیند .

15. كاربر زير به خاطر اين پست سودمند از *لیلا* عزيز تشكر كرده است:

javad آواتار ها

رشته کارشناسی
    اتاق عمل
    رشته کارشناسی ارشد
    پوینت
    8,563
    نوشته های وبلاگ
    27
    ارسال تشكر
    12,150
    نقل قول نوشته اصلی توسط *لیلا* نمایش پست ها
    من یه مطلب شنیدم (اصلا به اون مسلط نیستم )و دوست دارم وصلش کنم به بحث های اینجا،دوست دارم نقد و نظر و تحلیل شما را هم بشنوم .
    اون مطلب اینه :

نظريه مخالفان فلسفه :

علم رايج (Science،تجربه)صرفا اجماع عالمان است .

تامس كوهن در كتاب بسيار تاثيرگذار ساختار انقلاب هاي علمي نشان داده است كه(ترجمه خوب اين كتاب از دكترزيباكلام انتشارات سمت) :

علم(Science )در هردوره پارادايمي است،

يعني مبتني بر يكسري مفروضات اثبات نشده است كه توانسته است مسائلي را در آن حوزه حل كند،

و هرگاه مسئله اي به وجود بيايد كه درون آن پارادايم قابل حل نباشد،

آن پارادايم علمي با بحران مواجه مي شود

و عالمان بااتخاذ مفروضات بنيادي ديگري پارادايم علمي جديدي را بنا مي كنند كه

مي تواند مسائل بيشتري را حل كند.

لذا علم (Science)چيزي جز اجماع عالمان نيست .(برداشت من از این جمله اینه که علم یک قرارداده)

علم(Science) لزوما حقيقت ندارد.

به صرف تعارض اين علم جديد با دين نمي توان به بطلان دين حكم كرد.(توی این بحث به صرف تعارض طب مدرن با بعضی دستورات طب اسلامی نمی توان به بطلان اون دستورات طب سنتی یا اسلامی پرداخت )

كتاب بر ضد روش فايرابند:

هم مانند كتاب كوهن باذكر شواهدمتعدد نشان مي دهد كه علم (Science)تنها يكي از روش هاي كسب معرفت است و آن هم يك روش خطا پذير است .

اسلام هم اعتقاد دارد شناخت هم از طريق تجربه(علم) انجام مي شود كه خطاپذير است و يقيني نيست و هم از طريق وحي كه خطا نا پذير است و هم را ههاي ديگري مثل قلب وشهود ،سنت و...

هدفم از بیان این مطلب این بود که اگه علم وساینس برای کسی بت شده از این حالت در بیاد .چون خود غرب نظرش در باره علمش این بود که بالا آوردم .
    و به مبحث پزشکی مدرن هم ربط داره .

دارم هرچی شنیدم (ناقص )را بهم وصل می کنم ببینم نتیجه چی میشه .

سلام ، نکات جالبی بود ، من فیلسوف نیستم ، ودر کل بهتر بگم فلسفه رو قبول ندارم ، به جاش به حکمت اعتقاد دارم و میدونم که فقط خدا حکمت رو به اهلش میده

فلسفه علم مخالفت هاست، علمی که نمیشه دو نفر رو با تفکرات مشابه پیدا کرد

فلسفه اسلامی که با بزرگای مثل ملا صدرا، ابن سینا و شیخ اشراق پایه ریزی شد در غرب علمی غیر فلسفی دونسته میشه ، به این دلیل که در فلسفه اسلامی ما به برخی موارد (اصول دین) باور داریم و جز مفروضات حتمی میدونیم، ما خودمان تعریف فلسفه رو زیر سوال بردیم

تجربی بودن رو نباید ضعف دانست بلکه نکته ای جهت تقویت یک علم نیز هست، در کل میتوانم بگم هرچه از علوم انسانی دور میشویم نیاز به آزمایش و تجربه بیشتر میشه، و اظافه میکنم که امروزه علوم انسانی هم شامل آزمایشات و تجربه گرایی شده است

اگر تجربه رو از علم حذف کنیم ، حتی لوم انسانی هم سقوط اساسی خواهد کرد، در قران داریم :

قل سيرو في الارض فانظروا كيف بداء الخلق ثم الله ينشي النشأه الاخره ان الله علي كل شي ء قدير. » اي پيامبر! بگو در زمين گردش كنيد و ببينيد كه خدا چگونه نخست خلق را ايجادكرده سپس حيات فاني را به حيات ابدي پيوند دهدكه خدا برهمه چيز تواناست.
    طبق این آیه و آیات متشابه خدا انسان رو تشویق به گشتن ، مشاهده ، و تجربه اموزی میکنه

اگر این پروژه رو به علوم پزشکی مدرن و سنتی تعمیم بدیم به این نتیچه میرسیم که ، تجربه در هر دو وجود داره ، نکته مهم اینه که در طب نوین سعی میشه استدلال های علمی غیر تجربی به بوته آزمایش و تجربه گذاشته بشه و فواید و مضرات آنها ثبت بشه

همان گونه که یک نظریه علمی رو نمیشود به حتم قبول داشت، این امر در بین تفسیر های قران نیز به چشم میخورد، دو مفسر متفاوت دو تفسیر متفاوت انجام میدهند . پس علمی که از قران گرفته میشه ممکنه به تفسیر اشتباه بوده باشه
    قران رو من به عنوان کتاب الهی بدون نقص میدونم، ولی تفاسیر رو نمیشه یه علم صد در صد دانست ، به همین دلیل است که شهید مطهری 72 فرقه دراسلام رو نام میبره و هرکدوم هم خودشون رو بالا ترین میدونن
    عالمان دین برای بدست اوردن احکام از فیلتری به نام قوائد علمی استفاده میکنه، فرقه های اهل سنت و معتزله در اول اسلام بر سر این مورد دوا داشتن، معتزله تفکر رو روا و مهم میدونستن ولی اهل سنت اون رو ممنوع و کفر میدونستن ( پ.ن 1 : اون زمان تشیع و سنت به حالت کنونی رو به روی هم نبودن) (پ.ن 2: اهل سنت در قرن های اولیه تفکر رو پذیرفتند ولی بعد از نابودی معتزله ها)
    نکته جالب اینه که در فقه شیعی هنوز جایگاه اندیشه و تعقل مهم است
    البته در مقابل هم باید ترسید که مبادا به عرف گرایی(سکولاریزاسیون) برسیم .

پس چرا ما به به علم به دید یک عامل ضدیت با دین بنگریم، البته وجود این ضدیت رو در فرهنگ های غربی زیر سوال نمی بریم ، ولی ما در فقه اسلامی علم رو به عنوان راهی به دست یابی معارف دینی و اثبات دین میدونیم و در مقابل دین رو دعوتی به اندیشه در جهان و علم اندوزی میدونیم ،

تنها مواردی که در یک دین رو نمیشه در بوته اندیشه گذاشت و یا تقلید کرد بحث اصول دین هست که در غیر این صورت به خروج فرد از کل اون دین منجر میشه . البته الان جواب ندین مثل اون جگ که میگه من انجام دادم شد
    درسته که وحی در دین ما یکی از اثبات شده و یقین هاست و اگر کسی اونو زیر سوال ببره یعنی از اصول دین دست کشیده ، ولی باید هشدار بدم که مبنای علوم اسلامی به خصوص طب ان خود وحی نیست بلکه تفاسیر از وحی است ، که احتمال خطا داره
    در شمن در مورد سنت هم باید بگم متاسفانه به علت منع نوشتن احادیث در اوایل دوره اسلامی بعد وفات پیامبر (ص) و پاره ای از مشکلات دیگر از منبع غنی به عنوان احادیث محرومیم ، و باید با تعقل و ارجاع به قران ، علم رجال و ... به صحت اون ها پی ببریم ، ودر کل به حقیقت یک حدیث نمی توانیم یقین داشته باشیم ،
    من داداش خودمو مثال میزنم یه کتاب درمان معنوی یا اسمی مشابه دست گرفته بود و همین طور داشت میخوند و عمل میکرد ، حالا دچار چند مورد شده که به کل این کتاب بی اعتماد شده
    الان هم که الا ماشالله هر کسی از راه میرسه ، شروع میکنه به جمع آوری حدیث و نشر کتاب طب اسلامی ، به نظر من حداقل 10 سال تحصیلات حوزوی و دانستن علوم رجال، ... لازمه تا چنین کتابی تالیف بشه.

متن خیلی قاطی شد فک کنم

وسطش یه لحظه مکان نمام رفت خط بالا اگه بی نظم بود شرمنده
    LTMA32A

17. 3 كاربر زير به خاطر اين پست سودمند از javad عزيز تشكر كرده اند:

javad آواتار ها

رشته کارشناسی
    اتاق عمل
    رشته کارشناسی ارشد
    پوینت
    8,563
    نوشته های وبلاگ
    27
    ارسال تشكر
    12,150
    انفعال از سرمایه و سیاست :
    براساس یک بررسی مفصل که به وسیله ی کمیته ی فرعی سنای آمریکا در سال 1962 انتشار یافت ،مشخص شد از 4000دارویی که متجاوز از 24 سال قبل به صورتی قانونی وارد بازار دارویی کشور شده اند ،تقریبا نیمی ارزش علمی تایید شده ندارند و از آن زمان تا کنون ،تغییری در این وضع پیدا نشده است .جالبتر این است که بسیاری از این فرآورده ها ی بی اثر که به وسیله ی شرکت های بزرگ ساخته شده اند ،به راستی خطرناکند و باعث بیماری شده اند.

یکی از علت هایی که مانع حذف طب جدید است ،عجین شدن آن با تجارت است .تراست های دارو از پی پرکردن کیسه خود وتهی کردن جیب مردم ،برای هریک از علائم گوناگون بیماری ها،دارویی جداگانه ساخته اند وعامه ی پزشکان وتوده ی مردم را به درمان های علامتی عادت داده اند و این به طور قطع و یقین یک از گناهان بزرگ و نابخشودنی ومستحق اشد مجازات کیفری است .
    گفتین منبع کی بود

در مورد ورود دارو ها به بازار یک کشور، طبق آزمایشات خاص وارد میشه ، به طور خلاصه دو تیم آزمایشی هدف و کنترل هستند.

گروه هدف دراو و گروه کنترل دارو نما میگیرن و در مدت معین تغییرات تعیین میشه
    البته قبل از اون در حیوانات و تیم سالم ها تست میشه

شما یه دارو رو نام ببرید که خواصی نداره، و فقط برای پول در اوردن ساخته بشه؟ آیا این دارو در لیست دارو های ژنریک ثبت شده؟ آیا مجوز who و وزارت بهداشت داره ؟
    دارو ها رو من خودم استفاده کردم، تغییرات رو رو خودم و دیگران دیدم، البته شاید گاهی تاثیر گذار نباشه که فوری توسط پزشک تعویض میشه ( اهمیت پیگیری درمان)
    بیمار با ایست قلبی با مرگ یک قدم فاصله داره ولی با یه آمپول آتروپین دوباره زنده میشه
    بیمار عفونتی با روند قهقرایی در حال بد تر شدن هست، ولی با انتی بیوتیک تراپی رو به بهبود میاره
    بیمار با احتمال سکته و لخته شدن خون با خوردن آسپرین روزانه، خون رقیق پیدا میکنه
    و ....

شما اسم یه دارو رو پیدا کنید و به ما هم اطلاع بدین

طب جدید رو کسی نمیتونه حذف کنه ، شاید بشه از طب سنتی دست کشید ولی طب نوین رو هرگز
    در طب سنتی هیچ رعایت استریلیزاسیونی دیده نمیشه، استریلیزاسیون هدیه مهم طب نوین هست،
    طب سنتی هنوز ارتباط صحیحی با بقیه بخش های سلامت پیدا نکرده
    قبلا هم گفتم این طب هنوز تعریف جامع از سلامت نداره

در ضمن پیش روی به سمت طب سنتی نه به معنی رها کردن طب نوین نیست بلکه وجود سازو کاری به نام طب مکمل هست

و همان طور که گفتم شرط ورود به این رشته پاس کردن دوره پزشکی عمومیه که مبناش طب نوین هست

شما اگه دندون درد داشت باشین چه میکنید؟
    در طب سنتی بادرمان گیاهی و در مرحله آخر کشیدن وجود داره
    ولی در طب نوین ، دارو، پر کردن ، عصب کشی، جراحی ، کشیدن و ایمپلنت وجود داره بعد بگید طب نوین معلول رو رفع میکنه

در یک خونریزی داخلی ، در یک چاقو خوردگی، در ایست قلبی ، در شوک ، در بیماری های خونی ، در رو شدن باکتری های جدید، در مقاومت های دارویی ، در عمل های جراحی، در .... شما کدو مرو پیشنهاد میکنید؟

وجود نگاه درامد زایی رو به پزشکی رو زیر سوال نمیبرم ، ولی هنوز هم نمیشه طب نوین رو زیر سوال برد
    LTMA32A

19. 3 كاربر زير به خاطر اين پست سودمند از javad عزيز تشكر كرده اند:

javad آواتار ها

رشته کارشناسی
    اتاق عمل
    رشته کارشناسی ارشد
    پوینت
    8,563
    نوشته های وبلاگ
    27
    ارسال تشكر
    12,150
    علت وجود این همه طب ،غیر از این است که طب نوین امروزی دیگر جوابگوی خیلی از بیماری ها از جمله یک بیماری ساده ای به نام میگرن نیست !

توصیه من دنبال کردن آخرین لینک هست، البت از صفحه دوم
    ویرایش توسط javad : 10-04-2013 در ساعت 03:38 PM
    LTMA32A

21. 2 كاربر زير به خاطر اين پست سودمند از javad عزيز تشكر كرده اند:

صفحه 4 از 6 نخستنخست ... 23456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)